hakkımızda

İnancımızın ve insani değelerimizin bizlere öğrettiği ve aşıladığı en önemli mesajlarından biride paylaşmak olgusu ve duygusudur. Birlik olup bir arada olmanın ve dayanışmanın eyleme dönüşmüş halidir paylaşmak. Kalpten kalbe kurulan bir gönül köprüsü, yüzleri güldüren kocaman bir kucaklaşmadır paylaşmak.. 
 
Bizler bu esaslardan yola çıkarak, Allah’ın rıza ve hoşnutluğuna ulaşabilme arzusuna gönül veren, Kur’anın ve Resulullah’ın öğretilerini hayatlarımızda şiar ve sistem edinen, bu öğretilerin birer gereklilik ve bu değerlerinde, bir arada kardeşce yaşayabilmemiz için tek ortak payda olduğunun farkındalığı ile yaşadığımız topluma katma değer katmaya çalışan gönüllüleriz.
 
Hedefimiz yaşadığımız çevremizden başlayarak, bir iyilik dalgası oluşturup, bu dalganın tüm insanlara ve insanlığa çarpmasını sağlayarak ; iyiyi,hayrı ve güzel olanı hayatlarımızdaki örneklikleri ile öğretmek/özendirmek ve paylaşmanın yanlızca kurum/dernek vb. oluşumlara has bir özellik olmadığını, herkes tarafından uygulanabilirliğini/uygulanmasının gerekliliğini en güzel hali ile servis edip sinelere ve gelecek nesillerimize sunmaktır.
 
– Paylaşmak Güzeldir Derneği –